Atrakcje

Dolina Chochołowska

Najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, ma ok. 10 km długości. Idealne miejsce na łagodne spacery z dziećmi lub osobami starszymi, a jednocześnie świetny punkt wyjść w wyższe partie Tatr Zachodnich.

Dodatkowymi atutami tego miejsca jest możliwość poruszania się po niej rowerem.

Rusinowa Polana

Kultowe miejsce w Tatrach Wysokich. Wiele osób właśnie tutaj zaczyna swoją tatrzańską przygodę - łatwe podejście ok. 50 min - również z dziećmi i niesamowita panorama górskich szczytów..

Wycieczka koleją linową na Gubałówkę

Warto wziąć dziecko na przejażdżkę koleją linową na Gubałówkę. Z góry rozciąga się piękny widok na Tatry, a na szczycie można spacerować po tarasach widokowych, skorzystać z atrakcji dla dzieci, takich jak tor saneczkowy czy park linowy.

Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane

Mieści się na Drodze do Olczy 11. i jako jedyna posiada patronat samego Burmistrza Zakopanego.
Podczas wizyty ręcznie karmione papugi wskakiwały nam na ramiona i tuliły się do nas. Ptaki uczą się mówić co skutkowało tym, że mówiły różne słowa w języku polskim tj. „halo”, „dzień dobry”, czy „kocham cię”. Znajdziemy tutaj ponad 100 pięknych okazów takich jak Lorysy Górskie, Kakadu, Aleksandretty Chińskie i różne ich odmiany oczywiście nie brakuje pokaźnego stadka wielkich Ar Araraun, Chloropter i wielu innych. Papugi są bardzo różne, ale najczęstszą cechą wszystkich gatunków papug są ich przepiękne jaskrawo zabarwione pióra, choć są pewne wyjątki. Papugi mogą różnić się wielkością, ale większość gatunków ma kolor zielony. Wyróżniają się niesamowitymi zdolnościami naśladowania głosu człowieka. Niektóre gatunki papug są wielobarwne, z jasnoniebieskim, żółtym, zielonym lub białym upierzeniem. Obiekt ma 280m2. Jednak nie znajdziemy tutaj tylko papug. Spotkać możemy wiewiórki Kanadyjskie, Susła preriowego czy Wiewiórczaka trójbarwnego.

Iluzja Park

W dolnej części Krupówek  znajduje się nowa atrakcja Iluzja Park. Sam budynek jest przepiękny i nawet przypomina swoją bryłą zaczarowaną budowlę niczym z Hogwardu Harry’ego Pottera. A w środku REWELACJA! Mnóstwo przejść, ukrytych pomieszczeń rozłożonych na dwóch piętrach tego budynku. Iluzja Park zlokalizowany jest w drugiej linii zabudowy naprzeciwko hotelu Sabała. Trzeba przejść przez mostek między sklepem Diverse a drewnianym kioskiem Kolpoltera obok muzeum Tatrzńskiego.

Akwanarium Podwodny

Świat to 30 akwariów, a w nich ponad 60 gatunków ryb słodkowodnych, także z Amazonii czy Ameryki Środkowej. Największe akwarium ma aż 14 metrów długości. Poza rybami są tu żółwie i żaby oraz jedno z największych formikariów na świecie! Lokalizacja: ul. Ubocz 3B, na drodze pomiędzy Zakopanem a Kościeliskiem

Dom do góry nogami

w Zakopanem to wyjątkowa atrakcja, która pozwala na odczucie zjawiska w postaci innego oddziaływania sił grawitacji na człowieka i pozwala na uwolnienie fantazji, gwarantując wyśmienitą zabawę. Dom do góry nogami to atrakcja dla dzieci i dorosłych. Dom stoi na dachu, ponadto ustawiony jest z ukosa. Wszystko wygląda w nim inaczej. Do domu chodzi się po suficie, całe jego wyposażenie stoi, a raczej wisi, przyczepione do podłogi. Dodatkowo ukos sprawia, że utrzymanie równowagi nie jest takie proste, błędnik przypomni o sobie! Jedyną prostą rzeczą są tutaj schody, prowadzące nie na piętro a na parter.

To tylko kilka przykładów atrakcji, które czekają na Was w Zakopanem. Miasto oferuje także wiele innych możliwości aktywnego spędzania czasu.