Atrakcje dla dzieci w Zakopanem

Zakopane to popularny ośrodek turystyczny w polskich Tatrach, który oferuje wiele atrakcji dla dzieci. Oto kilka rzeczy, które mogą Was czekać podczas pobytu z dziećmi w Zakopanem:

Park Linowy - W Zakopanem znajduje się kilka parków linowych, w których dzieci mogą przeżyć dawkę przygody wśród pięknej przyrody. Parki linowe mają różne trasy dostosowane do wieku i umiejętności dzieci, więc każde dziecko znajdzie coś dla siebie.

Termy Chochołowskie - To kompleks basenów termalnych, w którym dzieci będą się świetnie bawić. Termy oferują różne atrakcje, takie jak zjeżdżalnie, wodospady, brodziki dla najmłodszych, jacuzzi i wiele więcej. To doskonałe miejsce na relaksujący dzień wodny dla całej rodziny.

Muzeum Tatrzańskie - Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o historii i przyrodzie Tatr, to Muzeum Tatrzańskie jest idealnym miejscem. Dzieci mogą zobaczyć wiele ciekawych eksponatów, a także wziąć udział w interaktywnych wystawach, które zapewnią im zabawę i edukację jednocześnie.

Jaskinia Mroźna - Dla starszych dzieci i nastolatków wizyta w Jaskini Mroźnej może być niezapomnianym przeżyciem. To jedna z najdłuższych jaskiń w polskich Tatrach, gdzie można zobaczyć piękne formacje lodowe i kryształowe.

Ścieżka edukacyjna na Polanie Szymoszkowa - To przyjemna trasa spacerowa dla całej rodziny. Ścieżka jest oznakowana tablicami informacyjnymi, które opowiadają o przyrodzie Tatr i historii regionu. Można też wziąć udział w grach i quizach związanych z tematyką przyrodniczą.

Jazda na sankach-Zakopane słynie z tradycyjnych drewnianych sanki. Dzieci będą miały wiele frajdy z zjazdu na sankach na specjalnie przygotowanych trasach. Można wypożyczyć sanki na miejscu lub zakupić swoje.

Wycieczka koleją linową na Gubałówkę-Warto wziąć dziecko na przejażdżkę koleją linową na Gubałówkę. Z góry rozciąga się piękny widok na Tatry, a na szczycie można spacerować po tarasach widokowych, skorzystać z atrakcji dla dzieci, takich jak tor saneczkowy czy park linowy.

Największa Papugarnia Egzotyczne Zakopane- Mieści się na Drodze do Olczy 11. i jako jedyna posiada patronat samego Burmistrza Zakopanego.
Podczas wizyty ręcznie karmione papugi wskakiwały nam na ramiona i tuliły się do nas. Ptaki uczą się mówić co skutkowało tym, że mówiły różne słowa w języku polskim tj. „halo”, „dzień dobry”, czy „kocham cię”. Znajdziemy tutaj ponad 100 pięknych okazów takich jak Lorysy Górskie, Kakadu, Aleksandretty Chińskie i różne ich odmiany oczywiście nie brakuje pokaźnego stadka wielkich Ar Araraun, Chloropter i wielu innych. Papugi są bardzo różne, ale najczęstszą cechą wszystkich gatunków papug są ich przepiękne jaskrawo zabarwione pióra, choć są pewne wyjątki. Papugi mogą różnić się wielkością, ale większość gatunków ma kolor zielony. Wyróżniają się niesamowitymi zdolnościami naśladowania głosu człowieka. Niektóre gatunki papug są wielobarwne, z jasnoniebieskim, żółtym, zielonym lub białym upierzeniem. Obiekt ma 280m2. Jednak nie znajdziemy tutaj tylko papug. Spotkać możemy wiewiórki Kanadyjskie, Susła preriowego czy Wiewiórczaka trójbarwnego.

Iluzja Park-W dolnej części Krupówek  znajduje się nowa atrakcja Iluzja Park. Sam budynek jest przepiękny i nawet przypomina swoją bryłą zaczarowaną budowlę niczym z Hogwardu Harry’ego Pottera. A w środku REWELACJA! Mnóstwo przejść, ukrytych pomieszczeń rozłożonych na dwóch piętrach tego budynku. Iluzja Park zlokalizowany jest w drugiej linii zabudowy naprzeciwko hotelu Sabała. Trzeba przejść przez mostek między sklepem Diverse a drewnianym kioskiem Kolpoltera obok muzeum Tatrzńskiego.

Akwanarium Podwodny Świat to 30 akwariów, a w nich ponad 60 gatunków ryb słodkowodnych, także z Amazonii czy Ameryki Środkowej. Największe akwarium ma aż 14 metrów długości. Poza rybami są tu żółwie i żaby oraz jedno z największych formikariów na świecie! Lokalizacja: ul. Ubocz 3B, na drodze pomiędzy Zakopanem a Kościeliskiem

Dom do góry nogami w Zakopanem to wyjątkowa atrakcja, która pozwala na odczucie zjawiska w postaci innego oddziaływania sił grawitacji na człowieka i pozwala na uwolnienie fantazji, gwarantując wyśmienitą zabawę. Dom do góry nogami to atrakcja dla dzieci i dorosłych. Dom stoi na dachu, ponadto ustawiony jest z ukosa. Wszystko wygląda w nim inaczej. Do domu chodzi się po suficie, całe jego wyposażenie stoi, a raczej wisi, przyczepione do podłogi. Dodatkowo ukos sprawia, że utrzymanie równowagi nie jest takie proste, błędnik przypomni o sobie! Jedyną prostą rzeczą są tutaj schody, prowadzące nie na piętro a na parter.

To tylko kilka przykładów atrakcji, które czekają na Was w Zakopanem. Miasto oferuje także wiele innych możliwości aktywnego spędzania czasu.